Отвечают специалисты

На вопросы отвечает Владимир Иванович Банников, врач акушер-гинеколог высшей категории, к.м.н.

Після пологів (пологи другі) через 6 місяців відновилася менструація. І перерва між місячними зовсім невелика - всього 16 днів, тобто виходить, що цикл 21 день...

Після пологів (пологи другі) через 6 місяців відновилася менструація. І перерва між місячними зовсім невелика - всього 16 днів, тобто виходить, що цикл 21 день. Раніше у мене такого не було, були порушення циклу, тривала відсутність менструацій по декілька місяців, але такого, щоб так часто - ніколи. Я хочу дізнатися, чи 21 день - це не замало для нормального циклу? Я трохи занепокоєна. Це варіант норми чи треба терміново бігти до лікаря??? Є ерозія ШМ. Буду вдячна за відповідь.

Ситуація яку Ви описуєте може залежати від декількох факторів, зокрема: 

  • особливостей перебігу пологів та післяпологового періоду (чи були кровотечі, інші ускладнення, оперативні втручання тощо); 
  • чи збережена лактація, які є особливості режиму та характер грудного вигодовування; 
  • протягом скількох менструальних циклів спостерігається така клінічна картина; 
  • характеру перебігу менструації (незначні виділення, помірні, рясні);
  • особливостей будови та маси тіла, гормонального стану тощо

Загалом, тривалість менструального циклу в 21 день спостерігається у деяких жінок і вважається в межах норми. Якщо є підозра на наявність ерозії ШМ необхідне подальше лікування. Рекомендуємо Вам звернутися до лікаря для більш детального обстеження та встановлення діагнозу. (Детальніше див. на сайті в розділі «Порушення менструального циклу»)

Чи буде досить презерватива для захисту?

За умови, що ви обираєте якісні презервативи та правильно ними користуєтесь – рівень захисту складає 97-99%. Це один із найкращих методів, що захищає як від незапланованої вагітності так і від захворювань, що передаються статевим шляхом. Проте навіть цей метод не є досконалим, тому найкраще – бути впевненим у тому, що ваш партнер чи партнерка здорові. Постарайтеся також попередньо обговорити із ним чи нею що ви будете робити, у випадку, якщо все-таки наступить вагітність.